EQUITANA, ŚWIATOWE TARGI SPORTÓW KONNYCH

DZIEWIĘĆ DNI NA ODKRYWANIE CAŁEGO ŚWIATA KONI

    

ZAREZERWUJ TERAZ SWÓJ BILET NA TARGI EQUITANA!

OTO, CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ

Targi EQUITANA przyciągają swoją magią co dwa lata 200 000 odwiedzających – od ponad 40 lat.
Poznaj wraz z nimi wielką różnorodność, jaką mają do zaoferowania targi EQUITANA.

  

KONIE


Bądź przy tym, jak ponad 1 000 koni należących do łącznie 40, w tym także rzadkich ras, zamieni hale targowe w Essen w końską „mekkę“.

PROGRAM

Zobacz światowej klasy jeźdźców i gwiazdy pokazów na targach EQUITANA. Ciesz się na gale pokazowe, konkursy i lekcje instruktażowe.

WYSTAWCY

Przejrzyj największą na świecie ofertę naszych 750 wystawców. Znajdź, czego szukasz. Lub zaczerpnij inspiracji, sięgając do innowacji w branży końskiej.

HOP TOP SHOW

Zapewnij sobie miejsce na trybunie pokazu HOP TOP Show i bądź świadkiem najwyższej klasy sztuki jeździeckiej, doświadczając zapierającego dech w piersiach show z udziałem mistrzów na międzynarodowej scenie pokazów jeździeckich oraz ich 100 koni.

INNOWACJE

Odkryj nowości z branży na targach EQUITANA:
W konkursie o Nagrodę Innowacji EQUITANA po raz kolejny wezmą udział najlepsze, najnowsze i najbardziej nowatorskie produkty i projekty na europejskim rynku sportów jeździeckich. Nagroda, przyznawana od 2007 roku wspólnie z czasopismem branżowym PFERDEBETRIEB, od czasów swej premiery stała się najbardziej renomowanym konkursem na europejskim rynku sportów jeździeckich. O Nagrodę Innowacji EQUITANA dla swoich produktów firmy i usługodawcy mogą ubiegać się w 11 kategoriach. Produkty nie mogą być przy tym starsze niż 12 miesięcy. Produkty nominowane wcześniej do nagrody przez jury są prezentowane na EQUITANA 2019. Na targach wybierani i nagradzani są zwycięzcy we wszystkich kategoriach.

   

WZBUDZILIŚMY TWOJĄ CIEKAWOŚĆ?

ZNAJDŹ SWOJE PRODUKTY

U ponad 750 wystawców ze wszystkich dziedzin sportów konnych znajdziesz na targach EQUITANA wszystko, czego dusza zapragnie, od przyczepy konnej przez siodło westernowe aż po oficerki ujeżdżeniowe.

Odkryj różnorodność branży w dziewięciu światach produktów na targach EQUITANA.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

700 GODZIN PROGRAMU RAMOWEGO

Ludger Beerbaum live

GWIAZDY

Spotkaj wielkie gwiazdy końskiego świata na targach EQUITANA. Daj w sobie wzbudzić zachwyt, daj się poruszyć i zainspirować.

RASY KOŃSKIE

Daj się oczarować przedstawicielami najróżniejszych końskich ras na siedmiu ringach jeździeckich na targach EQUITANA, od andaluzyjczyka przez kladruba aż po kuca walijskiego.

KONKURSY

Bądź świadkiem najróżniejszych pucharów i konkursów. Kibicuj najlepszym sportowcom ze wszystkich dyscyplin, mierzącym swe siły w licznych zawodach rozgrywanych na targach EQUITANA!

Lehrstunden auf der EQUITANA

LEKCJE INSTRUKTAŻOWE

Zdobądź wiedzę, ucząc się na seminariach, prezentacjach tematycznych i kongresach od znanych instruktorów i ekspertów – lub obejrzyj z bliska prawdziwe, oddychające płuco końskie czy inne narządy końskie.

CO? KIEDY? GDZIE?

   

Impreza: EQUITANA – ŚWIATOWE TARGI SPORTÓW KONNYCH

Termin 2019: 09-17 marca 2019

Miejsce: Teren targowy Essen, Norbertstraße, 45131 Essen, Niemcy

Cykl: co dwa lata

Odwiedzający: 208 000 (2017)

Dojazd: istotne informacje na temat dojazdu

 Bilety: www.equitana.com/tickets  

Godziny otwarcia: codziennie od godz. 10-19

Wejście na teren targowy: wejścia Ost, West i Süd


Czas trwania: 9 dni

Liczba wystawców: 750 (2017) 

Hotel: rezerwacja hotelu na EQUITANA


HOP TOP SHOW „LaOra“
TERMINY: 09., 10., 13., 15. ORAZ 16.03., GODZ. 20.00

„Czas to ruchomy obraz wieczności“, napisał grecki filozof Platon. „LaOra“, nowy pokaz HOP TOP Show na EQUITANA 2019, zatrzymuje ten czas na dwie godziny – zaś publiczność wstrzymuje oddech, gdy poczynając od 9 marca największe gwiazdy i debiutanci na scenie pokazów wzbudzają zachwyt swoimi nowymi i spektakularnymi występami.
„LaOra“ (czas) zaskakuje nowymi i niezwykłymi pomysłami – imponujące ujeżdżanie z ziemi i kadryle, fascynujące akrobacje woltyżerskie, barwne choreografie tworzone przez kuce i klasyczne elementy ujeżdżania, skoków przez przeszkody i powożenia. W centrum uwagi zawsze znajduje się głęboka więź między koniem a człowiekiem i subtelna komunikacja za pośrednictwem ledwo dostrzegalnych sygnałów.

ZAREZERWUJ TERAZ BILETY!

EDUKACJA

 

Zdrowie koni, żywienie, kwestie szkoleniowe, organizacja przedsiębiorstwa czy też pytania dotyczące podkuwania – nigdzie indziej nie spotkasz tylu ekspertów i nie znajdziesz skondensowanej wiedzy na temat koni jak na targach EQUITANA.

Zapraszamy do udziału w konferencjach, seminariach, lekcjach instruktażowych oraz spotkaniach i do wzbogacenia tym samym swej wiedzy.

Na Forum Zdrowia przez cały dzień odbywają się prezentacje tematyczne dotyczące zdrowia, higieny kopyt i podkuwania, żywienia i chorób koni.

Na pokazie dydaktycznym z zakresu weterynarii dr Helmut Ende, lekarz weterynarz i miłośnik koni, zaprezentuje cenne informacje z dziedziny anatomii i zdrowia koni.
Skorzystaj z know-how profesjonalistów i zasięgnij cennych porad dla swego hobby i profesji!

JAKI TEMAT CIĘ INTERESUJE?

Ludger Beerbaum live
WTOREK, 12 MARCA 2019 , GODZ. 20.00

  

To multiczempion i już teraz legenda międzynarodowej dyscypliny skoków przez przeszkody: Jako czynny sportowiec biorący udział w turniejach Ludger Beerbaum wyjeździł w swojej karierze cztery złote medale olimpijskie i liczne tytuły czempiona. Wielokrotny mistrz świata i Europy należy do jeźdźców odnoszących największe sukcesy na świecie w dyscyplinie skoków przez przeszkody – dziś zaś cieszy się międzynarodową sławą jako trener i doradca. Teraz po raz pierwszy mamy możliwość zobaczyć Ludgera Beerbauma podczas ekskluzywnego wieczoru szkoleniowego na targach EQUITANA w Essen: 12 marca 2019 roku odbędzie się „Ludger Beerbaum live“ – trening na żywo z jego udziałem, podczas którego przedstawi on swoją filozofię i sportowe doświadczenia z 30 lat turniejów i pracy szkoleniowej.

   

 

KUP TERAZ BILETY!

EQUITANA EDUCATION – 9 DNI, 9 TRENERÓW!
09 DO 17 MARCA 2019, HALA 1A UNTERGESCHOSS

Sławni instruktorzy i eksperci poprowadzą ze swoimi uczniami własne seminaria poświęcone wybranym tematom:


ANJA BERAN, sobota, 09.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Ujeżdżanie klasyczne

LUUK TEUNISSEN, niedziela, 10.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Rozwiązywanie zachowań problematycznych w sposób logiczny

UTA GRÄF, poniedziałek, 11.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Harmonijna jazda konna w praktyce

THOMAS TÜRMER, wtorek, 12.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Różne środki pomocnicze w komunikacji z koniem w dyscyplinach: Working Equitation, angielski styl jazdy konnej, jazda konna w stylu western – jazda z wodzami w jednej ręce i droga do osiągnięcia tych umiejętności

MICHAEL GEITNER, środa, 13.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Metoda Dualaktivierung

KENZIE DYSLI, czwartek, 14.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Ujeżdżanie koni prowadzonych z ziemi przy pomocy subtelnych środków do komunikacji z koniem

DR CLAUDIA MÜNCH, piątek, 15.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Gimnastyka i ćwiczenia na koncentrację dla konia prowadzone z ziemi

BERND HACKL, sobota, 16.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 16.30-18.30, temat: Jazda konna – ćwiczenia rozluźniające i równowaga

NICOLE UPHOFF-SELKE, niedziela, 17.03.2019, godz. 11.00-14.00 i 15.30-17.30, temat: Skok z poziomu Kl. L do poziomu Kl. M

WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE SEMINARIÓW I REFERENTÓW

Program Bredow-Werndl live powered by Lami-Cell
Ujeżdżanie koni – wieczór szkoleniowy na targach EQUITANA
TERMIN: 11 MARCA 2019, GODZ. 20.00

W Aubenhausen, ojczyźnie Jessiki von Bredow-Werndl i jej brata Benjamina, koń stoi zawsze na pierwszym miejscu. Codzienne wypasanie i wszechstronny trening, czy to w lesie, na stoku, czy też na własnym torze galopowym, jest dla rodzeństwa ważne. Fascynacja ujeżdżaniem opiera się u nich na jedności, jaką tworzą człowiek i koń.

Podczas naszego wieczoru szkoleniowego Jessica i Benjamin pokażą nam różne etapy treningu w przygotowaniu do ujeżdżania swoich koni. Wyjaśnią nam przy tym nie tylko swoje metody pracy i cele, ale zaprezentują nam też, w jaki sposób utrzymać siebie i swój zespół w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

  

KUP TERAZ BILETY!

RÓŻNORODNOŚĆ STYLÓW JAZDY KONNEJ

 

Interesuje cię klasyczny sport turniejowy?
Czy wolisz raczej mocno trzymać wodze w ręku i preferujesz powożenie, a może też siedzisz pewnie w siodle westernowym?

Na targach EQUITANA znajdziesz informacje i bogaty program dotyczący wszystkich stylów jazdy konnej i wszystkich dyscyplin sportów konnych.

  

WSZYSTKIE STYLE JAZDY KONNEJ NA EQUITANA

Monty Roberts live
CZWARTEK, 14 MARCA 2019, GODZ. 20.00

  

Oto prawdziwy zaklinacz koni. Przede wszystkim jednak jest to człowiek, który słucha koni i jak nikt inny włada ich językiem: Monty Roberts to legenda. Po długiej przerwie można na targach EQUITANA 2019 skorzystać z rzadkiej okazji zobaczenia ponownie w Niemczech uznanego mistrza w dziedzinie Horsemanship na żywo.
Pozbawiona przemocy komunikacja między człowiekiem a zwierzęciem odgrywa przy tym decydującą rolę. Opracowane przez Monty’ego metody Join-Up® oraz Follow-Up® opierają się na języku koni i są obecnie stosowane już na całej kuli ziemskiej.
Monty Roberts daje na targach EQUITANA możliwość wglądu w swoje metody treningowe, dzięki którym stwarza oparte na zaufaniu podstawy dla treningu i codziennych kontaktów z końmi.

  

TWÓJ BILET NA Monty Roberts live!

FN – Silny partner

FN - Een sterke partner

Niemieckie Stowarzyszenie Jeździeckie (Deutsche Reiterliche Vereinigung e. V.) jest stowarzyszeniem zrzeszającym wszystkich hodowców, jeźdźców konnych, kierujących i woltyżerów w Niemczech.

Stowarzyszenie FN jest partnerem kontaktowym we wszystkich zagadnieniach dotyczących koni względnie odnoszących się do ich hodowli, utrzymania, wyposażenia, szkolenia i wykorzystania oraz długoletnim partnerem targów EQUITANA.

 

BLEYER VOLTI-MAGIC
NIEDZIELA, 17 MARCA 2019, GODZ. 14.00 – DO OK. 16.00

   

Święto dla wszystkich fanów woltyżerki: Program BLEYER VOLTI-MAGIC prezentowany na EQUITANA łączy ze sobą sport wyczynowy, show, akrobatyczne ewolucje i porywający nastrój fanów oraz pokazuje, dlaczego woltyżerka jest dziś tak lubiana.
Największe gwiazdy i młode, rokujące nadzieje pokolenie zaprezentują w niedzielę, 17 marca 2019, ekskluzywny program podczas dwugodzinnego show. Nieważne, czy mowa o konkursie Show Cup dla związków regionalnych, czy o najlepszych niemieckich prezentacjach ćwiczeń wolnych ze wszystkich dyscyplin, czy też o specjalnych zawodach indywidualnych, czy to w pojedynkę, zespołowo, czy w Pas-de-Deux: VOLTI-MAGIC oferuje akrobatykę konną na najwyższym poziomie.
Bilet na Bleyer Volti-Magic zawiera również bilet dzienny na targi EQUITANA.

ZAREZERWUJ TERAZ BILETY!


top